“Celem życia jest rozwój osobisty. Do pełnego rozwoju swoich możliwości.” Oscar Wild

Chcemy być szczęśliwsi…

Pragnienie człowieka do bycia szczęśliwszym i lepszym w jakiejś dziedzinie prowadzi do pracy nad sobą. Nad zmierzeniem się z przeciwnościami losu czy odszukaniem drogi do własnego Ja. Jest w dzisiejszych czasach jednym z pozytywów, jakie stawia przed nami świadomość z potrzeby rozwoju. Oferta warsztatów rozwojowych jest szeroka i bardzo łatwo dostępna. Każdy jest w stanie znaleźć w niej , to czego potrzebuje. Możemy rozwijać się na różne sposoby, pracować nad własnym ciałem czy nad psychiczną stroną naszego jestestwa. Poszukując tego, co w danej chwili wydaje nam się niezbędnym, brakującym elementem naszego życia. Alternatywnie potrzebą relaksu i odpoczynku od codzienności.

Modna stała się praca nad własnym rozwojem. Wspaniałe jest odkrywanie własnych talentów, dostrzeganie własnych potrzeb. Odnalezienie poczucia bycia wystarczającym, utwierdzenie się w tym, że najważniejsze jest zadowolenie z siebie. Zadaję sobie pytanie, co robi zapewne wielu z Was, czy to ma sens?

Ja mówię Tak i dwoma rękoma się pod tym podpisuję. Każda forma rozwoju jest dla nas na plus. Przestaliśmy obawiać się naszych niedoskonałości, pragniemy zmian i lepszego życia, częściej korzystamy z pomocy specjalistów. Odnalezienia w sobie jak najwięcej cennych rzeczy. 

Jesteśmy bardziej świadomi siebie i swoich potrzeb

Warsztaty rozwojowe powinny odpowiadać na potrzeby uczestników. Mają zadziałać jak zapalnik, do dalszego pogłębiania wiedzy, dalszej pracy nad własnym rozwojem osobistym. Powinny zaskoczyć uczestników odkryciem czegoś nowego w różnych wymiarach.

Jesteśmy głodni wiedzy.

Człowiek jako istota myśląca, pragnie dla siebie rozwoju, pragnie sprawdzać się i stawiać czoła wyzwaniom. Niezależne jest to jaki cel mu przyświeca, czy pragnie myśleć pozytywnie, czy szuka zadowolenia ze swojego życia, ważne jest znalezienie odpowiedniej ścieżki do osiągnięcia własnych potrzeb.

Pamiętajmy, że ta ścieżka nie jest prosta. Jest jak labirynt, który przemierzamy, który kształtuje nas, ukazując kim jesteśmy i kim możemy się stać. Szukajmy tej własnej drogi, rozwijajmy pasje, odważmy się marzyć i zawsze podążajmy za głosem serca.

Gdzie i czego poszukiwać?

Bardzo ważne w przeprowadzeniu odpowiednio przygotowanej oferty warsztatowej jest miejsce, w którym tego rodzaju zajęcia są prowadzone. Musi to być przestrzeń, w której każdy będzie czuł się zrelaksowany, wyciszony i gotowy do głębszej kontemplacji. Trenerzy poszukują miejsc, gdzie uczestnicy poczują się komfortowo. Z punktu widzenia potrzeb organizatora istotne są położenie obiektu oraz miejsce do ćwiczeń, zajęć ruchowych np. sesji jogowych, warsztatów czy terapii. Gospodarze obiektu powinni stwarzać odpowiedni nastrój i oferować różnorodne posiłki.

Rozwijajmy swoje zainteresowania, otwórzmy się  nowe, niespodziewane, zadbajmy o siebie. Jeszcze nigdy nie było tak łatwo. Wystarczy zrobić pierwszy krok, wystarczy chcieć. Ważni dla siebie jesteśmy My, nasze życie, nasze pasje, nasze ciała. Tak ważne jest poznanie i pokochanie siebie. 

Wyznacz sobie konkretne cele i małymi krokami zbliżaj się w ich kierunku….

Jeśli masz jakieś przemyślenia i propozycje co do tematyki takich spotkań warsztatowych to napisz do nas. Z chęcią zajmiemy się organizacją Twoich pomysłów w bardzo pięknym miejscu 🙂 https://osadadebowo.pl/galeria/

#warsztaty #rozwój osobisty #spotkania z naturą #terapia ciszą #imprezy integracyjne #miejsce na warsztaty #zorganizuj warsztat #osada dębowo

Zadzwoń