osada
Wynajem pokoi, wynajem domków, noclegi na warmii Ekoagrotyrystyka, Wypoczynek, Noclegi, Imprezy, konferencje, warsztaty, Wesele plener fotograficzny, obserwacja przyrody, natura, spokój, łaki, pola Konie, jazda konna, nauka jazdy konnej, zwierzęta gospodarcze, kozy, kury Stodoła biesiadna, imprezy, wesela, dębowa klepka, rustykalnie, przaśnie, wiejsko, z klimatem Wesela z klimatem, nietypowe wesele, wesele wegańskie, wesele wegetariańskie, wesele bezglutenowe, wesele mięsne, wesele myśliwkie, wesele staropolskie Ptaki, obserwacja ptaków, bociany, czaple Jedzenie ekologiczne, eko jadło, jajka, sery kozie, lider kozich serów, wytwórca ekologicznych wyrobów spożywczych Jeziora, stawy, woda, sporty wodne, kajaki, wycieczki kajakowe, łowienie ryb Tańce, imprezy ludowe

Sezon na kwiat czarnego bzu i truskawki

Kwiecień i maj to było szaleństwo związane z kończeniem remontu pokoi. Gonitwa, nerwy, walka z czasem i zdążyliśmy. Niewyobrażalne zaangażowanie wielu osób, w tym moich Teściów. Ekipa Adama, która dała z siebie wszystko. I udało się – mamy nowe, pachnące drewnem pokoje, każdy z łazienką, salę kominkową, siodlarnię. I chcielibyśmy w tym budynku przyjmować gości cały rok, bo jest on do tego przygotowany.

W czerwcu trzy duże grupy gości już nocowały. Ocenili bardzo dobrze nasz wysiłek, więc mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi na przyszłość.

Tymczasem już koniec czerwca…. Truskawki się kończą, a ja dopiero teraz mam czas pomyśleć o dżemach. Trzeba lecieć w poniedziałek na targ lub giełdę i kupować.

A moje krzewy bzowe kwitną pięknie, pachną i czas najwyższy aby wyciągnąć z nich co najsmaczniejsze do nalewki „zebzu”, jak ją określiła moja koleżanka :). Dziś sobota, więc idę po kwiecie. Trzeba narobić zapasów, które maja starczyć aż do przyszłorocznych zbiorów.

I żebym nie zapomniała wspomnieć, że moje stadko kóz powiększyło się o maluchy w ilości 6 kózek, więc jest więcej pracy ale i nadziei na więcej mleka za rok :).