osada
Wynajem pokoi, wynajem domków, noclegi na warmii Ekoagrotyrystyka, Wypoczynek, Noclegi, Imprezy, konferencje, warsztaty, Wesele plener fotograficzny, obserwacja przyrody, natura, spokój, łaki, pola Konie, jazda konna, nauka jazdy konnej, zwierzęta gospodarcze, kozy, kury Stodoła biesiadna, imprezy, wesela, dębowa klepka, rustykalnie, przaśnie, wiejsko, z klimatem Wesela z klimatem, nietypowe wesele, wesele wegańskie, wesele wegetariańskie, wesele bezglutenowe, wesele mięsne, wesele myśliwkie, wesele staropolskie Ptaki, obserwacja ptaków, bociany, czaple Jedzenie ekologiczne, eko jadło, jajka, sery kozie, lider kozich serów, wytwórca ekologicznych wyrobów spożywczych Jeziora, stawy, woda, sporty wodne, kajaki, wycieczki kajakowe, łowienie ryb Tańce, imprezy ludowe

miało być wolniej….

No miało być po sezonie wolniejsze tempo na tej naszej wsi. Tylko, jakoś tak się dzieje, że nie u nas. A to to, a to tamto i ciągle gonitwa. Jedyne co jest piękne w tej „nie miejskiej” gonitwie to, że u siebie i że wokół taki krajobraz cudny :). Na pewnym blogu takich jak my wieśniaków z wyboru wyczytałam, że mieszkając na wsi nie trzeba czekać na weekend czy urlop, bo w zasadzie wokół siebie ma się taki klimat sielskiej urlopowości.  No jasne, że trzeba pracować, nie ma leniuchowania na codzień. Mimo to, jest przyjemniej, zapewniam Was.

Ja tu gadu, gadu, a tu mija pierwsza dekada grudnia. Do świąt dwa tygodnie i fajnie. Uwielbiam ten czas czekania na święta, bo potem to juz tylko coraz bliżej do wiosny. I co z tego, że przez śniegi, mróz, marznące nogi i ręce ale jednak bliżej. Nie mówiąc już o tym, że i słoneczka coraz więcej.

W naszym zwierzyńcu póki co żadnych zmian. Jest nadzieja, że kozy są zakocone, ale to jeszcze wymaga dłuższych obserwacji. I nie będę opisywała na czym te obserwacje polegają bo i tak Mój się naśmiewa regularnie z tego mojego przejmowania się tym tematem.

Kury się spisują na medal, mamy codziennie 20-28 jaj :). Już odsprzedaje bo nie wyrabiamy z taką ilością sami:).

Konie przyodziały puszyste futra zimowe i wyglądają jak to mówi Mój jak miśki.  Kozy zresztą też podobnie.

I czas brać się poważnie za świąteczne strojenie chałupki, kończenie i szykowanie prezentów dla dzieciaków i tych małych i tych dużych. I to jest przyjemne zajęcie, w ciepłym domku przy kominku.

No to do dzieła Kobieto…